Veľkoobchod záhradkárskych
a kvetinárskych potrieb

Predaj zeminy

Tak ako dom je potrebné stavať na pevných základoch, aj rastliny potrebujú vhodný podklad pre svoj rast. Zemina alebo substrát tvorí základ pre pestovanie rastlín. Vhodne vyvážený substrát je predpokladom úspešnej úrody. Zeminy a substráty je potrebné voliť podľa potrieb rastlín ako aj požiadaviek záhrady ako celku. Ak plánujete terénne úpravy, nebudete potrebovať investovať do zeminy toľko ako pri výseve trávnika či pestovaní zeleniny. Pokiaľ však očakávate bohatú a peknú úrodu, na lacné zeminy sa nespoliehajte. Akú zeminu teda zvoliť na konkrétny účel?

 

Predaj zeminy podľa použitia

  • záhradná zemina – univerzálna zemina pozostávajúca z rašeliny, kompostu a zemitej časti je vhodná ako do exteriéru, tak aj do črepníkov. Záhradná zemina je použiteľná pod trávnikový koberec, na pestovanie plodín, okrasných drevín a kvetín ako aj pre nekvitnúce a kvitnúce črepníkové rastliny.
  • trávniková zemina – pozostáva zo zeme a piesku a je ideálna na zakladanie trávnikov ako aj ihrísk a športovísk.
  • zásypová zemina – predstavuje zeminu vhodnú na terénne úpravy. V prípade následného výsevu je potrebné na zásypovú zeminu naviezť záhradnú alebo trávnikovú zeminu.

 

Predaj zeminy podľa zloženia

  • rašelina – udržuje vzdušnosť pôdy a zlepšuje jej štruktúru, čím zabezpečuje dobrý rast. Pôda je tak schopná udržiavať vodu a živiny.
  • rašelinové a špeciálne substráty – obsahujú zloženie vhodné pre viac druhov rastlín, prípadne len pre konkrétne druhy – výsevný substrát, substrát na kvitnúce rastliny, na izbové rastliny, trávový substrát. Zloženie substrátu je potrebné voliť podľa požiadaviek rastlín.

Okrem rôzneho zloženia zeminy sú k dispozícii aj jej rôzne balenia. Hobby a Profi balenia zeminy ako aj mulčovacia kôra, drevné štiepky, keramzit, agroperlit, dekoračné kamene a doplnkové materiály vám pomôžu pripraviť zeminu tak, aby mala všetky predpoklady pre optimálnu úrodu.

 

Ak ste nenašli, čo ste hľadali, kontaktujte nás, radi vám poradíme.